Тротинет | Segway E2 Plus

Нема на залиха

27.990 ден

Нема на залиха

Опис

Новиот Segway-Ninebot KickScooter E2 Plus е моќен електричен скутер дизајниран да ги задоволи потребите на урбаните патници. Има елегантен и модерен дизајн, што го прави стилски и практичен избор за секој што бара ефикасен и достапен електричен скутер.

Моќен мотор и батерија

E2 Plus е опремен со моќен мотор кој може да достигне брзина до 25 km/h, што го прави идеален за кратки растојанија и патување. Дополнително, скутерот има домет до 25 километри по полнење, што е доволно да ги покрие повеќето градски патувања без да се грижите за полнење на батеријата. Тоа е затоа што номиналната моќност е 300W, а максималната моќност е 500W. Ова го прави Segway-Ninebot KickScooter E2 Plus одличен избор за секој што бара електричен скутер со моќен мотор.

Безбедно и удобно

E2 Plus нуди удобно и безбедно возење, со моќен мотор и корисни функции. На пример, има LED светла на предната и задната страна, што ве прави повидливи на патот. 2,8-инчниот LED дисплеј на рачката дава информации за вашата брзина и преостанатиот век на батеријата, така што секогаш знаете колку далеку можете да возите пред да треба да ја наполните батеријата. За да се обезбеди удобно искуство во возењето, екранот е дизајниран со агол на навалување од 25 степени. Покрај тоа, E2 Plus има електронска сопирачка напред и барабанска сопирачка на задната страна. Ова ви овозможува брзо и безбедно да застанете кога е потребно.

Спецификации

 • Апликација
 • Батерија Литиум-јонски
 • Капацитет на батеријата 220 W
 • Опсег на батеријата до 25 km
 • Ѕвонче
 • Систем на сопирачки Електронска сопирачка (предна) и барабанска сопирачка (задна)
 • БрендSegway-Ninebot
 • Време на полнење 7,5 часа
 • Димензии (преклопен) 1070 x 445 x 1140 mm (Д x Ш x В)
 • Димензии (преклопени) 1140 x 445 x 500 mm (Д x Ш x В)
 • Приказ
 • Преклопен
 • Рид степен 12%
 • Осветлување
 • ModelKickscooter E2 Plus
 • MotorHub мотор
 • Положба на моторот Мотор на предното тркало
 • Моќност на моторот 300 вати
 • Режими на возење Еко, возење, спорт, режим на пешачење
 • Максимална брзина 25 km/h
 • Гаранција 2 години батерија 6 месеци
 • Тежина 14,4 кг
 • Големина на тркала 8,1 инчи
 • Тип на тркала Шуплива лента (без одржување)
 • Макс. Оптоварување 198 lbs (90 kg )
 • Препорачана возраст 14+
 • Потребна висина 4’3”–6’2” (130–190 cm)

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Тротинет | Segway E2 Plus”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.