Таблети и капсули за трудници – Фемибион | Merck

In Stock

449 ден

Start checkout with iute

Опис

Додаток на исхрана со комплекс витамини и минерали наменет за жени во тек на второ и трето тримесечје од бременоста (13–40 недела) и во период на доење.

Од 13-та недела до породување и во тек на периодот на доење, како додаток на исхрана.

Фолна киселина + Метафолин®, останати витамини, минерали и лутеин + ДХА.

СОСТАВ ПО ТАБЛЕТА
Фолна киселина 400.0 µg (200%ПДВ¹)
Од кои
• Птероил-моноглутаминска киселина 200.0 µg (100%ПДВ¹)
• Метафолин®2 200.0 µg (100%ПДВ¹)
Витамин В1 1,4 mg, (127% ПДВ¹),
Витамин В2 1,4 mg, (100% ПДВ¹),
Витамин В6 1,9 mg, (136% ПДВ¹),
Витамин В12 4,5 μg, (180% ПДВ¹),
Витамин B3 15mg NE, (94% ПДВ¹),
Витамин B7 40 μg, (80% ПДВ¹),
Витамин B5 6 mg, (100% ПДВ¹),
Витамин Е 4,8 mg ТЕ (40% ПДВ¹),
Витамин D3 10 μg, (200% ПДВ),
Витамин С 55 mg, (69% ПДВ¹),
Јод 150 μg, (100% ПДВ¹),
Селен 30 μg, (55% ПДВ¹),
Железо 14 mg, (100% ПДВ¹),
Цинк 8 mg, (80% ПДВ¹),
Магнезиум 75 mg, (20% ПДВ¹)
СОСТАВ ПО КАПСУЛА
Омега 3 масни киселини, од кои DHA 200 mg,
Лутеин од цвет од невен 9 mg,
Витамин Е 11 mg (α-TE) (92% ПДВ¹)

¹ПДВ – Препорачан дневен внес ²Метафолин® – (калциум-Л-метилфолат) 208.0 µg што одговара на 200.0 µg фолна киселина

 

Начин на користење:

Испијте по една таблета и една капсула на ден со доволна количина течност. Се препорачува употреба од 4-ти месец на бременост и се до крај на периодот на доење.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.
Додатоците на исхрана не треба да се употребуваат како замена за балансирана и разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Таблети и капсули за трудници – Фемибион | Merck”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.