Smart часовник | Apple Watch S9 | 45mm

In Stock

30.190 ден

Start checkout with iute
SKU: Не е достапно Категории , Ознаки: ,

Опис

Нашиот најмоќен чип во Apple Watch досега. Магичен нов начин да го користите вашиот Apple Watch без допирање на екранот. Дисплеј кој е двојно посветол. И сега можете да изберете комбинација на куќиште за часовник и лента што е јаглеродно неутрална.

Прилагодениот силикон на Apple го прави Apple Watch Series 9 поспособен, интуитивен и побрз. Новиот двојадрен процесор има 5,6 милијарди транзистори – 60 проценти повеќе од чипот S8. Новиот невронски мотор со четири јадра ги обработува задачите за машинско учење до два пати побрзо. Овозможува голем број иновации, вклучително и нов гест – двоен допир.

Гестовите го прават Apple Watch уште полесен за користење во секое време, особено кога вашите раце се полни. Само двапати допрете ги показалецот и палецот заедно за да одговорите на повик, да отворите известување, да репродуцирате и паузирате музика и многу повеќе.

2x посветол дисплеј
Брилијантен пробив.
Напредниот систем за прикажување во Серија 9 ја зголемува максималната осветленост до 2000 nits – двојна серија 8 – така што е полесно да се чита на полно сонце. Подобро е и во ситуации со слаба осветленост, како кино, бидејќи се затемнува на само 1 нишка.

Со Серија 9, барањата на Siri обработени на вашиот уред се побрзи и побезбедни. Плус, диктирањето на Siri е до 25 проценти попрецизно. Можете да ја прашате Siri за вашите здравствени податоци, вклучувајќи работи како колку сте спиеле минатата ноќ. Или искористете го за да регистрирате информации како што се вашата тежина или менструација.

Чипот од втората генерација на Ultra Wideband овозможува нова интеграција со HomePod.1 Кога се репродуцира музика, Apple Watch Series 9 го отвора екранот Now Playing за да ви овозможи да ја контролирате. Ако ништо не се репродуцира, Smart Stack ќе понуди предлози за медиуми за репродукција на HomePod.

Изгубени и прецизно пронајдени. Овозможено и од втората генерација на Ultra Wideband чипот, Precision Finding сега може да ве насочи кон вашиот iPhone покажувајќи ви приближна оддалеченост и насока. И кога ќе се приближите, хаптичките повратни информации, звучното чкрипење и визуелниот индикатор ви помагаат да се нула во на неа.

 

Дополнителни информации

Големина

S/M, M/L

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Smart часовник | Apple Watch S9 | 45mm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.