Протеински крем за лице и тело | Nacomi | 150ml

In Stock

1.099 ден

Start checkout with iute

Опис

Мултифункционална крема наменета за лице и тело, погодена за сензитивна, сува, иритирана и атопична кожа.

Комбинацијата на протеини од ориз, церамиди и Avocadi  HU25 содржани во кремот интензивно ја негуваат и регенерираат кожата.

Протеините се одговорни за одржување на водата во епидермисот и ја навлажнуваат, омекнуваат и измазнуваат нејзината структура.

Ги минимизираат иритациите од надворешните влијанија и ја зајакнуваат хидролипидната бариера.

Ја прават кожата кадифено мазна, мека и и даваат здрав изглед.

Состојки :

Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Biosaccharide gum-1, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Hydrolyzed Wheat Protein and Triticum Vulgare Starch, Hydrolyzed Rice Protein, Persea Gratissima Oil, Hydrolyzed Silk, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Sodium Lauroyl Lactylate, Phytosphingosine, Sorbitan Oleate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Potassium Cetyl Phosphate, Maltodextrin, Xanthan Gum, Parfum, Carbomer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Начин на употреба :

Нанесете мала количина на исчистено лице или тело. Нежно масирајте и оставете додека не се апсорбира целосно. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Протеински крем за лице и тело | Nacomi | 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.