PlayStation 5 | SONY | со опција за цедиња (CD)

In Stock

30.700 ден

Start checkout with iute
Категории , Ознаки: ,

Опис

Уживајте во молскавично брзо вчитување со SSD со ултра голема брзина, подлабоко потопување со поддршка за хаптички повратни информации, адаптивни активирања и 3D аудио и целосно нова генерација на неверојатни PlayStation® игри.

Тенок дизајн
Со PS5®, играчите добиваат моќна технологија за игри спакувана во елегантен и компактен дизајн на конзолата.

1 ТБ простор за складирање
Чувајте ги вашите омилени игри подготвени и ве чекаат да скокнете и да играте со вграден SSD меморија од 1 TB.

Ултра-брзински SSD
Максимизирајте ги вашите сесии за играње со скоро инстант време на вчитување за инсталираните игри на PS5®.

Интегриран В/И
Прилагодената интеграција на системите на конзолата PS5® им овозможува на креаторите да ги влечат податоците од SSD-то толку брзо што ќе можат да дизајнираат игри на начини никогаш досега.

Следење на зраци
Потопете се во светови со ново ниво на реализам бидејќи зраците на светлина се индивидуално симулирани, создавајќи вистински сенки и рефлексии во поддржаните игри PS5®.

4K-TV Игри
Играјте ги омилените игри PS5® на вашиот неверојатен 4K телевизор.

До 120 fps со излез од 120 Hz
Уживајте во непречена и течна игра со висока стапка на слики до 120 fps за компатибилни игри, со поддршка за излез од 120 Hz на 4K дисплеи.

HDR технологија
Со HDR телевизор, поддржаните игри PS5® прикажуваат неверојатно живописен и реалистичен опсег на бои.

Tempest 3D AudioTech
Потопете се во звучни пејзажи каде се чувствувате како звукот да доаѓа од секоја насока. Вашата околина навистина оживува со Tempest 3D AudioTech** во поддржаните игри.

Хаптички повратни информации
Искусете ги хаптичките повратни информации преку безжичниот контролер DualSense® во одбрани наслови на PS5® и почувствувајте ги ефектите и влијанието на вашите дејства во играта преку динамични сензорни повратни информации.

Адаптивни предизвикувачи
Прифатете се со извонредните приспособливи активирања, со нивоа на динамичен отпор што го симулираат физичкото влијание на активностите во играта во одредени игри PS5®.

Вклучува игротека ASTRO’S
Истражете четири света, од кои секој прикажува иновативна игра користејќи ги разновидните карактеристики на безжичниот контролер DualSense®, во оваа игра вклучена за сите корисници на конзола PS5®.

Назад компатибилност и засилување на играта
Конзолата PS5® може да игра над 4.000 PS4® игри. Со функцијата Game Boost, можете дури и да уживате во побрзи и помазни стапки на слики во некои од најдобрите игри на конзолата PS4®.

Што има во кутијата:

  • Конзола PlayStation®5
  • Безжичен контролер DualSense™
  • 1 TB SSD
  • 2 Хоризонтални стопала
  • HDMI® кабел
  • AC кабел за напојување
  • USB кабел
  • Печатени материјали
  • ASTRO’s PLAYROOM (претходно инсталирана игра)

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PlayStation 5 | SONY | со опција за цедиња (CD)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.