PlayStation 5 контролер | SONY

In Stock

4.300 ден

Start checkout with iute
Категории , Ознаки: ,

Опис

Зголемете ги вашите сетила™

Оживувајте ги световите на игри
Почувствувајте ги вашите дејства во играта и околината симулирани преку хаптички повратни информации.

Искусете ја различната сила и напнатоста на вашите прсти со приспособливи активирања.

 

Најдете го вашиот глас, споделете ја вашата страст

Разговарајте онлајн преку вградениот микрофон.

Поврзете слушалки директно преку приклучокот од 3,5 милиметри.

Вклучете и исклучете го снимањето глас со помош на посветеното копче за исклучување.

Снимајте и емитувајте ги вашите епски моменти од играње со копчето за создавање.

 

Поврзување со повеќе уреди

Поврзете се со помош на кабел USB Type-C® или технологија Bluetooth® и лесно репродуцирајте на повеќе уреди, вклучувајќи компјутери со Windows и Mac®, мобилни телефони со Android и iOS. Подигнете ги игрите на компјутер со напредни функции, како што се хаптички повратни информации и приспособливи активирања во низа успешни наслови за компјутери. Пренесувајте игри од вашата конзола PS5® или PS4™ на вашиот компјутер и други уреди преку апликацијата PS Remote Play и играјте со контролерот DualSense®.

 

Икона за игри во ваши раце

Уживајте во удобен, развиен дизајн со иконски распоред и подобрени стапчиња.

Полнете и играјте со вградена батерија и USB Type-C.

Интуитивно комуницирајте со одредени игри користејќи го интегрираниот сензор за движење.

Слушајте звучни ефекти со поголема верност* преку вградениот звучник во поддржаните игри.

  • Поврзете го контролорот со вашиот компатибилен iPad, iPhone, Mac или Apple TV преку Bluetooth®.
  • Играјте илјадници игри поддржани од контролери, вклучувајќи ги и оние на Apple Arcade.
  • Пренесувајте компатибилни игри од вашата конзола PS4™ или PS5™ на вашиот iPad, iPhone или Mac и играјте користејќи ја апликацијата PS Remote Play.
  • Донесете интуитивна контрола на компатибилните игри со поддршка на подлогата за допир и сензорот за движење.

Земете дополнителен безжичен контролер DualSense за PS5 и играјте (или предизвикувајте) со вашите пријатели во збирка возбудливи игри со повеќе играчи.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PlayStation 5 контролер | SONY”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.