Органски зрна од чоколадо | Bettr | 200 gr

In Stock

385 ден

Start checkout with iute

Опис

Органските зрна од чоколадо од Bett’r имаат нежен вкус и неодолива арома.

Тие се совршен спој на перуанското какао, кокосов крем и кокосов шеќер.

Кокосовиот крем совршено го балансира интензивниот вкус на висококвалитетното перуанско какао.

Засладени со кокосов шеќер и без млечни состојки, тие се совршен чоколаден допир за секој вкусен десерт.

Со благ вкус и арома.

Содржат најквалитетно перуанско какао.

Содржат кокосов крем.

Содржат кокосов шеќер.

Не содржат млечни производи.

Погодни како закуска.

Погодни за готвење.

Не содржат глутен.

Вегански производ.

100% органски производ.

Состав:

Какао маса (43%), кокосов шеќер (35%), кокосов крем (12,5%), путер од какао (9%), сончогледов лецитин.

Може да содржи траги од јаткасти плодови.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Органски зрна од чоколадо | Bettr | 200 gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Погледнете исто

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.