Куќиште за компјутер | ATX Mid Tower

In Stock

2.590 ден

Start checkout with iute
Категорија Ознака:

Опис

Тип: ATX Mid Tower
Боја: Black
Материјал: Tempered Glass / Metal (0.5mm SPCC steel)
Нема PSU во пакетот.
Локацијата на PSU е на дното – ATX
MBO компатабиност: ATX / M-ATX / ITX

Експанзија:
Internal 3.5 inch slot: 2
Internal 2.5 inch slot: 2

Преден панел:
1 x USB3.0 + 2 x USB 2.0 + HD AUDIO

Вентилатор:
Преден: 3 x 120mm (опционално)
Горен: 2 x 120mm (опционално)
Страничен: 1 x 120mm – RED (вклучено)

Вентилатор:
Преден: 240 mm / Back: 120mm

Димензии и тежина:
Max. GPU lenght: 310mm
Max. CPU cooler height: 160mm
Димензии: 400 x 190 x 440mm
Тежина: 4,5kg

ЗАБЕЛЕШКА: Во оригиналното пакување има само ЦРВЕН LED вентилатор. Предните се опционални и можете да ги купите одделно.


			

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Куќиште за компјутер | ATX Mid Tower”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.