Хидратантна крема за бебиња | Laboratoires de Biarritz | 100 ml

In Stock

645 ден

Start checkout with iute

Опис

Нежна и смирувачка хидратантна крема за вашето бебе

Сертифицираната органска нега на кожа ALGA NATIS® ја ублажува, омекнува и смирува деликатната кожа на доенчињата уште од раѓање. ALGA NATIS® е природен и безбеден избор, составена од сончогледово масло, кокосово масло и ексклузивната активна состојка Alga-Paisium. Нејзината хипоалергена формула со висока толеранција и без мирис ја навлажнува, храни и зајакнува незрелата кожна бариера и воедно ја штити од помали иритации на кожата.

– Нејзината лесна и мазна текстура е совршена за масажa на детето и зајакнување на врската родител-дете.

– Тестирано под надзор на дерматолог и офталмолог.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од хидратантниот крем наутро и/или навечер на лицето или телото на вашето бебе. За употреба при масажа на бебиња: Намачкајте ја кремата на рацете и тријте ги заедно неколку секунди за да се загреат (избегнувајте масажа после хранење).

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, COCOS NUCIFERA OIL*, GLYCERIN, C10-18 TRIGLYCERIDES, HYDROGENATED CASTOR OIL, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, ALGAE EXTRACT*, XANTHAN GUM, JOJOBA ESTERS, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATE, CETYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX, SODIUM ANISATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID.

100% природно потекло, 24,8% од сите состојки се од органско земјоделство

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Хидратантна крема за бебиња | Laboratoires de Biarritz | 100 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.