Крем за тело со ретинол | Nacomi | 150ml

In Stock

1.099 ден

Start checkout with iute

Опис

Благодарение на уникатната комбинација на состојки од ретинол и витамин Ц, оваа кремна нуди хидратација и анти ејџ нега на вашата кожа на телото. Ретинолот, како најефективниот облик на нега на кожата погоден од знаците на стареење, ги стимулира клетките наречени фибробласти и го зголемуваат природното производство на колаген, додека витамин Ц има антиоксидативно и избелувачко дејство.

Дополнително збогатена со масло од бадем, авокадо и хијалуронска киселина која нудат длабинска хидратација.

Состојки :

Aqua, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Persea Gratissima Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Retinol, Phytosterols, Olea Europaea Fruit Oil, Ascorbyl Palmitate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Glycerin, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sorbitan Oleate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Benzyl Glycol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum, Polysorbate 20, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Начин на употреба :

Нанесете го кремот на исчистена кожа на телото. Оставете целосно да се впие. Не е дозволен за користење при бременост и лактација. Доколку се нанесува наутро да се користи и заштитна крема со СПФ.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Крем за тело со ретинол | Nacomi | 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.