Креатинска формула | Me: First | 250g

In Stock

1.050 ден

Start checkout with iute

Опис

Додаток воисхрана. Направено со ®Creapure технологија. Премиум Квалитет. Најчистата форма на креатин. Пред, за време на или после тренинг. Без бои, презервативи, засладувачи. Клинички тестиран. Направено во ЕУ. 83 сервирања.

®Creapure е брендирана верзија на чист креатин, кој е наекстензивно тестирана форма на креатин и е докажана дека е безбедна и ефективна. Кога копувате ®Creapure суплемент можете да бидете сигурни дека го користите најдоброто и најдоверливот кое пазарот може да го понуди. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткортајна, интензивна вежба. Бенефитот се појавува со користење на  3 гр дневно што е исто така и препорачаната дневна доза. Без адитиви. Без глутен. Без ГМО.

Состојки: ®Creapure (креатин** монохидрат).

Информации за алергени: Произведен во објект кој обработува производи кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби. Ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка (3 гр) прав во 200 мл вода или вашиот омилен пијалок во шејкер и конзумирајте еднаш дневно 30 минути пред тренинг или непосредно по негово завршување.

Важно: Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балнсирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца. Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.** Креатинот не смеат да го користат бремени жени и доилки и лица под 16 години. Конзумирате може да доведе до зголемување на телесна маса преку акумулација на вода во мускулите.  Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени. Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување .

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Креатинска формула | Me: First | 250g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.