Какао напиток | Supernova | Brainbooster blend | 240gr

In Stock

1.850 ден

Start checkout with iute

Опис

Brainbooster e моќен, природен, веган и кето напиток кој можете да го конзумирате во топла/ладна вода или млеко, додате го во вашето смуди или утринско кафе, користете го како прелив во вашата овесна каша. Нема правила изборот и креативноста се ваши. Ова е идеален производ за да влезете во вашата зона на зголемена продуктивност, константа енергија, фокус и креативност.

⁃ 100% природни состојки

⁃ Зголемена продуктивност

⁃ Константа енергија

⁃ Засилен фокус

⁃ Ја потикнува работата на мозокот

⁃ Помага при справување со анксиозност и депресија

Чување: На темно и суво место, вон директна сончева светлина, и вон дофат на деца. Да не се надминува дневно препорачаната доза. Додатоците на исхраната не преставуваат замена за разновидна исхрана.

Што содржи ?

⁃ Lions mane e печурката за подобрување на функцијата на мозокот, која ви дава ментална јасност и фокус, истотака помага при справување со анксиозност, депресија и зголемен стрес.

⁃ Chaga е имунитетската печурка која е моќен антиоксиданс и помага за подобрување на имунитетот.

⁃ Codryceps е енергетската печурка која ќе ви даде константа енергија во текот на денот.

⁃ Ashwagandha древна билка коjа го редуцира стресот и анксиозноста.

⁃ Maca Root моќна билка која ви дава зголемена енергија, либидо и ви го подобрува расположението.

⁃ Ginseng Panax е билка богата со антиоксиданси која ја подобрува функцијата на мозокот, имунитетот и ви ја зголемува енергијата.

⁃ Carob powder е богат извор на витамини, минерали и антиоксиданси, кој помага во стабилизација на хормоните и крвниот притисок.

⁃ Cocoa powder го редуцира висикиот крвен притисок, ја подобрува функцијата на мозокот, ви го зголемува расположението и помага при справување со депресија.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Какао напиток | Supernova | Brainbooster blend | 240gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.