Глодарка “Стапче” | Nuk

In Stock

259 ден

Start checkout with iute
Категории , Ознака:

Опис

  • Идеално за прецизен третман на болно забно месо на места каде никнуваат првите запчиња.
  • Се третира со допир со врвот на болно место и потоа со кратка масажа на истото.
  • Пред употреба стапчето-глодалка, да се исчисти добро (или дезинфицира), а потоа да се излади во ладилник.
  • Главата е изработена од материјал со пријатен масажен ефект отпорен на гризење.
  • Производот е немемет за ракување само од родители.
  • Дерматолошки е тестирано и произведено во Германија

 

NUK ладното стапче глодалка е уникатен производ за олеснување на болните периоди при никнување на првите запчиња. Стапчето е дизајнрано на начин да родителот лесно може да допре во било кој дел од устата и да го излади и измасира болното место. Едноставно само е потребно пред употреба стапчето убаво да се исчисти или дезинфицира и потоа да се остави во ладилник убаво да се излади. Лоцирајте го болното место во устата и допрете го со главата на стапчето. Задржете го кратко време така допрено за да со ефектот на ладење се намали болката, а потоа со благи движења измасирајте го местото. Производот е дерматолошки тестиран и е произведен во Германија.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Глодарка “Стапче” | Nuk”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Погледнете исто

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.