Електричен велосипед | Eco Bike | Traffic 28 | 11,6 Ah | минт

In Stock

92.908 ден

Start checkout with iute

Опис

 • Рамка: Хидроформиран алуминиум од 17 инчи
 • Вилушка: SunTour SF14 CR8V P, патување 63 mm
 • Тркало: ЅВЕЗДИ, 28 инчи, обрачи со три комори
 • Гуми: 28” x 1,75 Рубена Фаш
 • Зборуваше: SAPIM 13G / Предно тркало: 260 mm / Задно тркало: 216 mm
 • Преден центар: Joytech 751DSE
 • Рачка: Promax HB-T320 (25,4 mm x 600 mm)
 • Стебло на кормилото: PROMAX MQ-525
 • Зафат: VELO VLG-519AD2, 22,2 x 135 mm / 22,2 x 92 mm
 • Кочници: Promax TX – 117, V-сопирачка
 • Менувачи: Shimano Altus 7 брзини
 • Зафат: Shimano Tourney Revo 7 biegowy
 • Слободно тркало: Shimano MF-TZ500, 14-28T, 7 брзини
 • Долна заграда: Feimin FP – B902W, 68 x 124 mm
 • Синџир: KMC Z7 (114L)
 • Рак: Prowheel PRO – A42, 42 x 170 mm
 • Педали: Wellgo 9/16″ LU – C33
 • Седло: Selle Royal Lookin Basic
 • Столб за седиште: Промакс 27,2 x 350
 • Предни светла: Spaninga Kendo XE 6-36V, верзија на е-велосипед
 • Задно светло: Spaninga RL1900 XE 36VDC, верзија на е-велосипед
 • Тежина: 24,3 кг
 • Батерија:
 • Полнач: 220-240 W / 42V / 2A / D тип
 • Марка на клетки: LG / Гринвеј
 • Капацитет Wh: 417,6 – 630 Wh
 • Тип: Li-ion
 • Напон: 36V
 • Опсег: 60 – 140 км
 • Животниот век: > 700 давачки
 • Време на полнење: 6-9 часа
 • Капацитет ах: 11,6 – 17,5 А

Систем за е-велосипед

 • Мотор: БАФАНГ
 • Тип: Мотор на заден центар
 • Напон: 36 В
 • Вртежен момент: 45 N m
 • Моќ: 250 W
 • Компјутер: Лишуи SO-WZK0156
 • Брзина: 35 km/h ограничени на 25 km/h во согласност со стандардот на ЕУ EN 15194

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен велосипед | Eco Bike | Traffic 28 | 11,6 Ah | минт”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.