Електричен мотоцикл | Horwin CR6 | црн

In Stock

399.000 ден

Start checkout with iute

Опис

Мотор
Макс. моќност: 6,2 kW
Тип на мотор: Синхрони мотори со постојан магнет со електричен центар

Производител: HORWIN

Управување со енергија: Контрола ориентирана кон терен (FOC)

Макс. вртежен момент: 260 Nm

Макс. наклон: abt. 17 ° при возење

Забрзување: 0–60 km/h за 6 секунди

Макс. брзина: 95 km/h

Систем за сопирање
CBS Диск сопирачка: за напред и назад

Рамка
Рамка: легура на алуминиум-магнезиум

Мерења
Меѓуоскино растојание: 1395 mm

Должина: 2040 мм

Ширина: 770 мм

Висина: 1120 мм

Висина на седиштето: 870 мм

Расчистување од земја: 165 mm

Нето тежина: 107 kg (без батерија)

Предно тркало: 100/80–17 M/C 52S Е-ознака

Задно тркало: 120/80–17 M/C 61S Е-ознака

Седишта: 2

Технички дозволена максимална натоварена маса: 304 kg

Батерија
Тип на батерија: Литиум Јон

Енергетски ќелии: Panasonic 18650

Напон: 72 V

Капацитет: 53 Ah

Макс. опсег: 120  km (според методот на тестирање EEC)

Време на полнење: 3 h 0-80 %

Струја на полнење: 220 V/15 А

Карактеристики
Светла: LED (предни, задни, трепкаат)

Екран: Круг класичен LCD екран, автоматско прилагодување на осветленоста

Систем за предупредување за кражба: Да, електронски

Keyless Go: Да

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен мотоцикл | Horwin CR6 | црн”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.