Додаток во исхраната – протеин | Me: First | 2.27kg

In Stock

4.890 ден

Start checkout with iute
SKU: Не е достапно Категории , , Ознаки: ,

Опис

Пред, за време или по завршување на тренинг. Направено во ЕУ. Без бои, презервативи и аспартам. Без Глутен. Без ГМО. Чисти фракции од хидролизиран протеин од сурутка. Формула со највисок удел на протеин. Погодно за вегетаријанци. 95 гр супериорна матрица од протеин од сурутка.

Супериорна матрица од протеин од сурутка. Специфично дизајнирана и иновативна протеинска формула. Супериорната матрица од протеин од сурутка е дизајнирана од спортисти и одобрена од нутриционисти за сите атлетски активни личности кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот протеински внес  кој придонесува до растот и одржувањето на мускулната маса. Премиум хидролизираниот протеин од сурутка е најдобриот чист протеин од млечни производи и претставува бленд од хидролизиран протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка – најчистите форми на протеин од сурутка во ЕУ. Целосно е без ГМО и не содржи забранети состојки кои прават проблем на допинг тестови. Слободен од траги од антибиотици бидејки е направено од млеко од крави кои се растени и хранети со треба на Ирските пасишта.

Целосно е без ГМО и не содржи забранети состојки кои прават проблем на допинг тестови. Слободен од траги од антибиотици бидејки е направено од млеко од крави кои се растени и хранети со треба на Ирските пасишта.

 Премиум протеинот од сурутка доаѓа во повеќе одлични вкусови што ќе го задоволат непцето на било кој спортист со својата кремаста и мазна текстура. Хидролизиран протеин од сурутка ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана.

Има одличен амино киселински профил од каде што добивате од едно сервирање 5 гр БЦАА и  4 гр Глутамин. Не содржи бои, забранети состојки, презервативи и додадени шеќери.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Додаток во исхраната – протеин | Me: First | 2.27kg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.