Додаток во исхраната – глутамин | Me: First | 250g

In Stock

1.220 ден

Start checkout with iute

Опис

5000 мг Л-Глутамин на сервирање. Лесно апсорбирачка амино киселина. Ултра Микронизирана. Без бои, презервативи, засладувачи. Клинички тестирана. Направена во ЕУ. Без ГМО. Без Глутен. 100 сервирања. Погодно за Вегани.

Kралот на сите амино киселини. Л-Глутамин е најзастапената слободна аминокиселина која се среќава во човековото тело. Покрај тоа Л-Глутамин е исто така условно есенцијална аминокиселина што значи дека телото може да ја произведе во нормални, не стресни ситуации. Но во ситуации на зголемен стрес, како на пример  операција, физички стрес или интезивна физичка активност и тренинг потребите за глутамин растат до степен каде што телото неможе да ги произведе во доволна количина што значи дека Л-Глутамин станува есенцијална аминокиселина. Без разлика дали се опоравувате од операција, сте под голем притисок или сте вклучени во некаков спорт, рекреативно или професионално глутаминот треба да стане дел од вашата секојдневна рутина.

Состојки: Л-Глутамин

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Ставете 200 мл вода во шејкер и додадете една дозерка (5 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред, завреме или непосредно по завршување на тренинг.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место , далеку од директна сончева светлина, на температура под 25 степени.

ПредупредувањеДа не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Најдобро пред крајот / Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Додаток во исхраната – глутамин | Me: First | 250g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.