Декантер – Bacchus | Riedel

3 на залиха

12.000 ден

3 на залиха

Start checkout with iute

Опис

Bacchus декантерот се разликува по елегантниот и комплексен дизајн. Оформен слободно, рачно од  мајсторите на RIEDEL, Bacchus декантерот е екстремно захтевен за изработка, со широка уста и за примање и за сипување на виното, кои постепено се припиваат во спирала до завиткан и затворен врв. Експанзивниот хоризонтален дизајн на Bacchus, кој е долг повеќе од 45cm, креира широк сад во основата на декантерот кој го максимизира просторот на површина на воздух дозволувајќи виното целосно да се отвори и аерира во садот. Со флуентна силуета, тоа претставува функционално уметничко дело достојно да ја украси масата. Овој декантер е дизајниран за по едно шише вино.  Пакетот содржи едно парче. Поризводот е рачно изработен. Ве молиме перете го единствено на рака.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Декантер – Bacchus | Riedel”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Погледнете исто

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.