Апарат за кафе | Illy | Iperespresso Home Black

In Stock

10.030 ден

Start checkout with iute

Опис

Икона на вкус и дизајн, машината за кафе X1 IperEspresso првично создадена пред 20 години, сега е достапна како специјална едиција машина за повеќе пијалоци. Подгответе еспресо, капучино, кафе и лате лесно.

Прекрасно дизајнираната машина за еспресо Francis X7.1 го користи револуционерниот систем за капсули iperEspresso за лесно да создаде еспресо со полно тело. Се одликува со напредна технологија, вклучувајќи внатрешен термоблок од челик, и стапче за пареа Pannarello за пена-млеко за кремасто капучино и лате, X7.1 дава впечатлива изјава во секоја кујна.

Винтиџ инспирација
Уникатно привлечната тркалезна, но тенка форма на X7.1 беше инспирирана од иконскиот италијански дизајн од 1960-тите, додека беспрекорно интегрираше контролна табла на модем со копчиња со мек допир.

Исклучителна разновидност
Со X7.1 подгответе богата шолја еспресо со полно тело со најголема едноставност или користете го иновативното стапче на пареа Pannarello за да направите пена млеко за да создадете кремасто капучино и лате.

Функција со убавина.
За нас убавината е поим што оди многу подалеку од естетиката, до суштината. Станува збор за исполнување на вашиот свет со она што е посебно – работи што имаат приказни, моменти што имаат значење, предмети што инспирираат. X7.1 се одликува со напредна технологија за создавање прекрасни кафиња, а истовремено дава впечатлива изјава во секоја кујна.

Што е системот за капсули iperEspresso?
Иновативниот систем за капсули iperEspresso лесно го прави еспресото со квалитет како во кафич. За разлика од конвенционалните едностепени системи, системот за капсули iperEspresso користи патентиран процес во две фази за да создаде интензивно ароматично еспресо со полно тело со богата, долготрајна крема. А капсулите овозможуваат брзо и лесно чистење.

Едноставно сензационален
Ние би можеле да ви го понудиме секој регион, печен и измешан под сонцето. Но, ние повеќе би сакале да ви го дадеме совршениот. Така, ние поминавме осум децении во рафинирање на единствена, препознатлива мешавина – прославена низ светот како врв на она што може да биде кафето.

Спесификации:

 • Подготовка: iperEspresso капсули
 • Формат на кафе: капсули iperEspresso
 • Должина на кабелот: 39 инчи
 • Капацитет на резервоар за вода: 40 унци
 • Димензии: 10,2 Ш x 11,4 Д x 12,6 В
 • Контрола на јачината на звукот: Автоматска
 • Загревач на чаши: Да
 • Прилагодливи големини на чаши: Не
 • Гаранција: 1 година
 • Напон: 230 V
 • Фиока за капење: Да
 • Материјал: пластика
 • Milk Frothing: Пареа стапче
 • Заштеда на енергија: Да
 • Тип на кафе: еспресо и капучино

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Апарат за кафе | Illy | Iperespresso Home Black”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.