Апарат за кафе | Illy | Iperespresso Espresso Coffee Y3.3 Blue

In Stock

7.235 ден

Start checkout with iute

Опис

Уживајте во мазна шолја еспресо или богата шолја кафе подготвена од оваа елегантна, компактна и мимималистичка машина за капсули iperEspresso и кафе. Одличен додаток на секој кујнски пулт.

Целиот вкус. Половина од просторот.
Сите предности на машината за капсули Iperespresso, во покомпактен дизајн. Y3.3 е најлесниот начин да уживате во автентичниот вкус на illy. Со голем број капсули и неговата прилагодлива полица за чаши, можете да направите совршено еспресо или ароматично сварено кафе со една машина. Чистите, минималистички линии на дизајнот на Piero Lissoni го прават Y3.3 лесен и интуитивен за користење.

Нов модерен дизајн
Минимален и елегантен; архитектот Пјеро Лисони дизајнираше софистицирана машина која нуди интуитивно и лесно за користење искуство.

Што е системот за капсули iperEspresso?
Иновативниот систем за капсули iperEspresso лесно прави квалитетно еспресо во кафе. За разлика од конвенционалните едностепени системи, системот за капсули iperEspresso користи патентиран процес во две фази за да создаде интензивно ароматично еспресо со полно тело со богата, долготрајна крема. А капсулите овозможуваат брзо и лесно чистење.

Едноставнo сензационален
Ние би можеле да ви го понудиме секој регион, печен и измешан под сонцето. Но, ние повеќе би сакале да ви го дадеме совршениот. Така, ние поминавме осум децении во рафинирање на единствена, препознатлива мешавина – прославена во светот како врв на она што може да биде кафето.

Што е машината “Espresso & Coffee”?
Машините за еспресо и кафе ги користат највисоките стандарди за квалитет и 2 стручно дизајнирани капсули за да испорачаат автентично италијанско еспресо или ароматична шолја кафе капка по капка во една машина. Секоја капсула е специјално дизајнирана за лесно да го испорача прекрасниот вкус на illy во вашата претпочитана подготовка.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Апарат за кафе | Illy | Iperespresso Espresso Coffee Y3.3 Blue”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.