Апарат за кафе | Illy | E.S.E Sist 230V

In Stock

12.200 ден

Start checkout with iute

Опис

Машината за кафе illy Easy за E.S.E. pods беше развиен имајќи ја предвид одржливоста. Оваа машина подготвува богато, мазно кафе брзо и лесно користејќи еколошки мешунки. А компактниот отпечаток го прави совршено решение за кафе за практично секој простор.

Запознајте ја машината за кафе illy Easy
Машината за кафе illy Easy е оптимизирана за да ги исполни стандардите за квалитет и одржливост на кафето illy. Оваа елегантна, компактна машина располага со интуитивен кориснички интерфејс, вклучувајќи контроли на предната страна, што ви овозможува да изберете од еспресо и долго кафе. Едноставно вметнете pods користејќи ја горната рачка за да започнете со варење и кога ќе завршите истата рачка ги исфрла искористените pods во отстранлива фиока за собирање за лесно чистење. Компактната форма ја максимизира нејзината практичност.

Е.С.Е. PODS Пионерски сојуз: квалитет и едноставност
Секој Е.С.Е. pod содржи совршено дозирана и набиена мерка на препознатливата мешавина од illy, затворена во еколошка филтер хартија дизајнирана да ги зачува критичните вкусови и ароми. Еден Е.С.Е. pod едноставно се става во компатибилна машина и во рок од 30 секунди се добива еспресо со препознатлив вкус: силно, богато, но мазно и избалансирано.

Нови Е.С.Е. сертифициран компостирачки под(pods)
Работевме напорно за да создадеме систем кој ја зачувува свежината на кафето, за да го заштитиме вкусот и аромата на кафето во вашата шолја додека работиме на нашите цели за одржливост на животната средина. Нашиот Е.С.Е. pods се сертифицирани за компостирање и може да се фрлат во органски отпад или да се собираат кога е достапно. Проверете ги локалните правила за собирање органски отпад во вашата област.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Апарат за кафе | Illy | E.S.E Sist 230V”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.