Пробиотик | Ac Zymes | 100 капсули

1 на залиха

1.398 ден

1 на залиха

Start checkout with iute
SKU: CLVT-2 Категории , Ознака:

Опис

Пробиотската бактерија Lactobacillus acidophilus која ја има во производите Ac-Zymes, Acidophilus го зајакнува имунолошкиот систем и нé штити од патогените микроорганизми, може да го намали појавувањето на инфекции кои се придружени со непријатни симптоми, а во некои случаи може да служи како терапија за покачено ниво на холестерол.
На кого се препорачува?

На лица кои во моментот употребуваат или завршиле со антибиотскиот третман.

На лица кои се под третман за габични инфекции (дерматолошки, гинеколошки проблеми), како дополнување на истиот.

На лица кои страдаат од дигестивни тегоби предизвикани од стрес.

На лица под третман за иритабилен колон и дијареа, како дополнување на истиот.

На пушачи и лица кои редовно конзумираат алкохол, за наутрализирање на штетните ефекти на цигарите и алкохолот на дигестивната флора.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пробиотик | Ac Zymes | 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Погледнете исто

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.