Пилинг за лице и усни | Nacomi | 80gr

In Stock

680 ден

Start checkout with iute

Опис

Овој пилинг за лице и усни Nacomi има текстура што ќе ве изненади.

Благодарение на содржината на шеќер и семе од афион, овој прекрасно освежувачки пилинг за лице и усни ги отстранува мртвите клетки на кожата за да ја измазне кожата и да ги стимулира нејзините природни процеси на обновување.

Етеричното масло од портокал ја ревитализира и тонизира кожата, додека комбинацијата од 3 растителни масла (јојоба, сладок бадем и масло од семки од грозје) гарантираат дополнителен хидратантен ефект.

Состојки :

Sucrose, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Alumina, Glycerin, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Papaver Somniferum Seed, Tocopheryl Acetate, Sucrose Laurate, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Aqua, Sucrose Stearate, Sucrose Palmitate, Citral, Citonellol, Limonene, Linalool, CI 15985, CI 16035, CI 75300.

Начин на употреба :

Нанесете го пилингот со рака на сува кожа и масирајте. Потоа ставете малку вода во рацете и исплакнете ја кожата додека продолжувате со масажата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пилинг за лице и усни | Nacomi | 80gr”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.