Парфем | Maison Refan | Amour de Paris | 55ml

In Stock

2.100 ден

Start checkout with iute
Категории , Ознаки: ,

Опис

Пенлив, цветно-дрвенест мирис инспириран од легендарниот град на љубовта. Започнувајќи со свежи ноти на лимон и мандарина, потоа се открива уникатниот карактер на розата Дамаскена – богата, софистицирана и убава. Нотите на зачинет розов бибер и нежен пачули додаваат неочекуван пресврт, предизвикувајќи толку ретко чувство, како патување до нова дестинација.

Парфем со силна индивидуалност, природен и елегантен со неодолива магија и модерен стил.

Врв: цитрусно овошје, лимон.

Срце: роза дамаскана.

База: пачули, розов бибер.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Парфем | Maison Refan | Amour de Paris | 55ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.