Инвертер клима | Aux | ASW-H12B4/JER3DI-EU(HB) Ј СЕРИЈА

In Stock

36.800 ден

Start checkout with iute
Категории , , Ознаки: ,

Опис

 • Во пакет со климата спаѓа и 3m бакарни цевки, 3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица, бандаж трака, 1.5 m кондензациско црево
 • Напојување 220-240V~/50Hz
 • Тип на фреон R32
 • Количина на фреон 0.60 kg
 • Опсег на работа од -25 до +50­ °C
 • Опремена со греач на компресор и филтер за +2.5 PM честички
 • SEER 4.57 (A++) W/W
 • SCOP 4.30 (A) W/W
 • Класа на водотпорност IPX4
 • Маса на надворешна единица 25 kg
 • Маса на внатрешна единица 8.5 kg
 • Номинален капацитет за ладење 3.60 kW
 • Номинален капацитет за греење 3.70 kW
 • Максимален капацитет на ладење/греење 4,3/4,4 kW
 • Максимална потрошувачка за ладење 1.09 kW
 • Максимална потрошувачка за греење 0.97 kW
 • Волумен на проток на воздух 600 m3/h
 • Максимална звучност на внатрешна единица 54 dB
 • Максимална звучност на надворешна единица 60 dB
 • Самодијагностика
 • Ноќен режим
 • Тајмер
 • Препорачана површина до 35 м2
 • Гаранција 3 години

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Инвертер клима | Aux | ASW-H12B4/JER3DI-EU(HB) Ј СЕРИЈА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.