Додаток во исхрана | Futuriva | Immuno Shield

In Stock

1.450 ден

Start checkout with iute

Опис

IMMUNO SHIELD е сложен хомогенизиран производ, спакуван во вегански
капсули составен од 100% природни состојки кои го засилуваат
имунитетот.
Состојки: екстракт од чага печурка, естракт од реиши печурка,
екстракт од ехинецеја, екстракт од елдербери, лиофилизиран
матичен млеч и екстракт од ацерола (со 25% природен витамин C).

Бенефити од конзумирање на Immuno Shield:
– Го зајакнува имунитетот
– Поттикнува брзо закрепнување од настинки
– Содржи моќни антиоксиданси
– Допринесува за општа благосостојба и виталност

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Додаток во исхрана | Futuriva | Immuno Shield”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.