Безжични слушалки | Opus | Nitro N-BT Phones 3

In Stock

3.600 ден

Start checkout with iute

Опис

Блутут 5+EDR премиум слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио Nitro N-BT Phones 3 OPUS од висока класа, со вграден микрофон, високо-квалитетни звучници за бас и високотонци, MP3 плејер од MicroSD картичка и вградено FM радио.

Ексклузивен подарок за музичките фанови и своите сакани.
Екстра големи перничиња коишто го покриваат целото уво за гарантирано слушателско искуство.

 • Боја: црна, бела
 • Најнов Bluetooth V 5.0 стандард, компатибилни и со постарите Bluetooth стандарди
 • Вграден 120Mhz RISC MCU и 120MIPS Kalimba DSP, за квалитетно процесирање на музиката и јасна гласовна комуникација со корисникот
 • High Definition кристално чист звук со басови и високотонци
 • Квалитетен звук со филтер за ехо и бучава
 • Слушање на музика од било кој уред со Bluetooth, мобилен телефон, таблет, компјутер, MP3/MP4 плејер
 • Преку AUX 3,5мм звучен приклучок можете да ги поврзете и жичано на уредот
 • Кул релјефен панел за контролирање на музиката преку копчиња oд слушалките
 • Контролирање на камера преку копчиња oд слушалките
 • Оригинален микрофон од Јужна Кореја
 • Гласовни пораки за статус на слушалките
 • Hands-free функција за мобилен телефон
 • Читање на повикувач од мобилен телефон – ако е поврзан со мобилен телефон, го чита телефонскиот број кој повикува и корисникот може да одговори на повикот преку самите слушалки
 • Одговарање на повиците со стискање на копче за одговор или гласовно одговарање (дигање на слушалка)
 • Одбивање на повик на мобилен телефон, со стискање на копче за одговор или гласовно одговарање
 • Вртење или повторно вртење на последно повиканиот број на мобилен телефон
 • Можност за поврзување со два мобилни телефони истовремено
 • Се растегнуваат од двете страни за поголеми димензии
 • Се склопуваат од двете страни за полесен пренос

Спецификација: 5 BT + EDR
Профил: A2DP 1.2, AVRCP 1.4, HSP 1.2, HFP 1.6, SPP, HID
Фреквенциски ранг: 10HZ-28Khz
Чувствителност: 106dB
Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
Редукција на бучава: CVC 6.0
Капацитет на батерија: 450mAh
Импеданса: 32Ω
Разговор: 12 часа
Слушање на музика: 10 часа
Во мирување: 15 дена
Димензии на слушалките: 20 x 20 x 8 cm
се растегаат и се склопуваат на двете страни
Тежина: 36 g
Сертификати: CE, FCC, RoHS
Гаранција: 90 дена

Со гифт-кутијата добивате гратис:

 • Македонско упатство за користење
 • USB кабел за полнење од USB Порт
 • 3.5mm до 3.5mm аудио кабел за жичано користење

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Безжични слушалки | Opus | Nitro N-BT Phones 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби би ве интересирало

Artboard 1

Претплати Се!

Биди меѓу првите кои ќе бидат известени за нови промоции!
0
No products in the cart.