Smart часовник | Apple Watch Ultra 2

Попуст 3%

боја: Blue
Цена:
ден 54,990 ден 56,690

Description

Најцврстиот и најспособниот Apple Watch повторно ги поместува границите. Се одликува со целосно новиот S9 SiP. Магичен нов начин да го користите часовникот без да го допирате екранот. Најсветлиот екран на Apple досега. И сега можете да изберете комбинација на куќиште и лента што е јаглеродно неутрална.

Моќни здравствени карактеристики.

 • ЕКГ. Апликацијата ЕКГ може да го сними вашето срцебиење и ритам со помош на електричниот сензор за срце и потоа да го провери снимањето за атријална фибрилација, форма на неправилен ритам.
 • Известувања за здравјето на срцето. Добивајте известувања за невообичаено високи или ниски отчукувања на срцето и неправилен срцев ритам.
 • Следење на спиење. Следете го вашиот сон. Погледнете колку време поминувате во три фази на спиење: REM, Core и Deep. И знајте кога можеби сте се разбудиле.
 • Прашања за здравјето со Siri. Прашајте за здравствените податоци, како што е просечниот пулс при одење или колку сте спиеле минатата ноќ. И користете ја Siri за да ја евидентирате вашата тежина, менструација и друго. Барањата се обработуваат на уредот, што ги прави побрзи и побезбедни.
 • Чувство на температура. Иновативниот сензор за температура овозможува револуционерни сознанија за здравјето на жените и напредно следење на циклусот. И ги снима температурните промени во текот на ноќта, што можете да ги видите во апликацијата Health.
 • Кислород во крвта. Добијте читања на вашиот кислород во крвта за увид во важен индикатор за вашата севкупна благосостојба.

Иновативни безбедносни карактеристики.

 • Откривање на падови. Напредните сензори и алгоритам за машинско учење работат за откривање тешки сообраќајни несреќи и контактирајте со службите за итни случаи. Apple Watch Ultra 2 исто така ја обезбедува вашата локација на диспечерите и ги известува вашите контакти за итни случаи.
 • Откривање на пад. Без разлика дали сте дома или сте излезени во авантура, ако се открие пад и не реагирате, повикот до службите за итни случаи ќе се изврши автоматски.
 • Итна СОС. Притиснете и задржете го страничното копче за брзо да контактирате со службите за итни случаи и да им ја дадете вашата локација. Извесен временски период, вашите контакти за итни случаи ќе добиваат ажурирања кога вашата локација ќе се промени.

Остани поврзан со мобилните.

 • Јавете се и испратете порака. Cellular е вграден во секој Apple Watch Ultra 2.18 Со план за услуги, можете да одржувате контакт речиси насекаде, дури и кога вашиот iPhone е недостапен. И останете поврзани во странство со меѓународен план за роаминг.
 • Музика. Пренесувајте ја вашата омилена музика, подкасти и аудио книги од врвот на планина или во теретана.
 • Maps. Добијте насоки чекор-по-сврт со хаптички повратни информации за да знаете каде точно одите без да гледате во часовникот.
 • Apple Pay. Испратете пари на пријателите со Apple Cash или плаќајте речиси сè директно од вашиот зглоб со Apple Pay. И користете го Wallet како ваш ID, домашен клуч, клуч од автомобил или карта за качување.
 • App Store. App Store на Apple Watch ви овозможува да најдете апликации за речиси секој спорт или активност. Преземете апликации директно на вашиот часовник без да треба да го извадите вашиот iPhone.
 • Прецизно наоѓање. Чип со ултра широкопојасен опсег од втората генерација овозможува прецизно наоѓање за iPhone, ново искуство што ви дава приближно растојание и насока до вашиот телефон со корисни повратни информации за хаптиците.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed