Рачен миксер | Bosch | MFQ40303


Цена:
ден 3,990

Description

  • Оценка за поврзување - 500 W
  • Број на поставки за брзина - 5
  • Функција на пулсот - Да
  • Димензии - 142 x 200 x 75 mm
  • Нето маса - 1,1 кг
  • Должина на електричен кабел за напојување - 140,0 см
  • Сите пластики што се во контакт со храната не се БПА - Да
  • Вклучени додатоци - 2 x професионална кука за месење, 2 x премиум турбо ќотек од нерѓосувачки челик

Висока моќност за одлични резултати.
Справувајте со секоја задача со леснотија. Со моторот со голема моќност, но сепак тивок, ќе постигнете одлични резултати за секој предизвик за печење или готвење. Од мешавини за колачи, до тешки теста, тој е дури и доволно моќен за да вози разни додатоци – што го олеснува подготвувањето на различни омилени рецепти.

FineCreamer лесно прави повеќе од крем и меренга.
Додадете повеќе волумен на вашите кулинарски идеи и добијте меки меренга и кремасти десерти за кратко време! Иновативните матици FineCreamer се опремени со мали топчиња за да внесат повеќе воздух во смесата. Резултат: лесни смеси за колачи како воздух и повеќе белка или крем за помалку време.

Куки за тесто од нерѓосувачки челик за предизвикувачки задачи.
Висококвалитетни куки за тесто за да се справите со секоја задача за месење. Две робусни куки од нерѓосувачки челик обработуваат секаков вид тесто и без напор ги совладаат дури и предизвикувачките мешавини за домашен леб или пица.

Удобно и безбедно за држење.
Уживајте во мешањето без напор: Рачката со мека облога на допир, обезбедува сигурно држење дури и при мешање со голема брзина. Лесното куќиште е удобно за држење, што ја прави работата помалку заморна.

Целосна контрола на мешањето благодарение на петте брзини.
Останете под контрола во секое време со едноставен лизгање. Благодарение на широкиот опсег на брзини со пет поставки, можете да измешате кој било рецепт до вашата посакувана конзистентност, од бавно мешање во состојките до матење белки со максимална брзина. Функцијата турбо ви дава дополнителен излив на моќ секогаш кога ви е потребна.

 

 

Можеби би ве интересирало

Recently viewed