Органски зелен чај од нане | Jardin Bio | 90 gr


Цена:
ден 390

Description

Со вкусни традиционални рецепти и оригинални мешавини, овие деликатни комбинации ќе ги воодушеват познавачите.

Дозволете си да бидете заведени од овој суптилен зелен чај од нане кој ќе ве однесе на пријатно патување.

Комбинацијата од зелен чај и листови од нане од синџирите на фер трговија даваат свежа и ароматична мешавина која ја гаси жедта.

Зелен чај од пеперминт со органски екстракт од нане.

Француско нане.

Начин на употреба:

Ставете 1 кафена лажичка во 200 ml вода. Оставете да отстои 2 до 3 минути во вода загреана на 90°C.

Состав:

Зелен чај* 81%, пеперминт* 15%, екстракт од нане.

Производи од органско земјоделство.

96% од вкупните состојки се од земјоделско потекло.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed