Органско суво манго | Urtekram | 135 gr


Цена:
ден 245

Description

Oрганското суво манго на Urtekram се состои од кисело-слатки парчиња од сушено манго кое одличен избор како закуска или како додаток во варени јадења, заедно со кокосово брашно.
Мангото како овошје е најблизок природен одговор на гумените бомбонби, има апсолутно прекрасна сладост.
Нашето органско манго нема додаден шеќер и содржи природна содржина на шеќер.
Состав:
Органско манго.
 Да се чува на суво и не премногу топло место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed