Органски црн чај | Earl Grey Jardin Bio | 90 gr


Цена:
ден 390

Description

Со вкусни традиционални рецепти и оригинални мешавини, овие деликатни комбинации ќе ги воодушеват познавачите.

Откријте го нашиот органски црн чај Ерл Греј со нежен вкус и есенција на бергамот од органско земјоделство.

Моќта на црниот чај и фината арома на бергамот внесуваат совршена рамнотежа во овој класичен чај.

Начин на употреба:

Ставете 1 кафена лажичка во 200 ml вода. Оставете да отстои 2 до 3 минути во вода загреана на 90°C.

Состав:

Црн чај 96%, екстракт од бергамот 4%.

Производи од органско земјоделство.

96% од вкупните состојки se од земјоделско потекло.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed