Органски чај од ѓумбир, лимонова трева, камилица и мед | Jardin Bio | 75 gr


Цена:
ден 445

Description

Со вкусни традиционални рецепти и оригинални мешавини, овие деликатни комбинации ќе ги воодушеват познавачите.

Откријте го нашиот органски чај од ѓумбир и лимонова трева со природна арома на органски мед.

Комбинацијата на малку зачинет ѓумбир, свежината на маточината и сладоста на медот овозможуваат зачинет и ароматичен чај кој може да се конзумира и топол и ладен.

Начин на употреба:

Ставете 1 кафена лажичка во 200 ml вода. Оставете да отстои 10 минути во вода загреана на 95°C.

Состав:

Ѓумбир 45%, маточина 35%, шипка, камилица 5%, природен вкус на мед 3%.

Производи од органско земјоделство.

50% од вкупните состојки се од земјоделско потекло и се во согласност со стандардите за фер трговија.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed