Органска гуарана во прав | Dragon Superfoods | 100 gr


Цена:
ден 815

Description

Органската гуарана во прав од Dragon Superfoods е природен засилувач на енергија со висока содржина на кофеин и горчлив вкус.

Направена е од семето на растението гуарана, амазонска зимзелена грмушка која дава црвени бобинки.

Кога созреваат, малите плодови се делат и изгледаат слично на човечкото очно јаболко, кој е еден од начините на препознавање.

Гуараната во прав има природно горчлив вкус, висока содржина на кофеин и се користи како кафе во родниот Бразил со векови.

Само измешајте ја гуараната во прав со вашето смути, сок или чај и уживајте.

Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки.

Засилувач на енергија.

Висока природна содржина на кофеин.

Се користи како енергетски пијалок.

Не е погодна за деца, бремени жени или доилки.

Сиров производ.

100% органски производ.

Препорачана употреба: 1 g (½ лажичка) 1-2 пати на ден.

Состав: 100% Органска гуарана во прав.

Складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место.

Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1353 kJ/322 kcal.

Масти: 2,9 g.

Од кои заситени: 0,5 g.

Јаглехидрати: 47 g.

Од кои шеќери: 2,2 g.

Растителни влакна: 27 g.

Протеини: 14 g.

Сол: 0,1 g.

Кофеин: 3,5 g.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed