Лаптоп | Lenovo | Legion S5 6IRH8


Цена:
ден 91,000

Description

Шифра на производ: 82YA001WRM

 • Екран: 16 WUXGA (1920 x 1200) IPS 165Hz, 400 cd/m? "
 • Процесор: Intel i7 Gen.
 • Меморија: 16 GB DDR5GB
 • Tврд диск: No GB
 • SSD: 1 TB SSD M.2GB
 • Графичка картица: NVIDIA® GeForce RTX™
 • Оптички уред: No
 • Мрежна картица: No
 • Безжична картица: Yes
 • BT: No
 • HDMI: Yes
 • Камера: Yes
 • Батерија: 4Cell 80whCell
 • Teжина: 2.4Kg
 • Читач на отпечатоци: No
 • Оперативен Систем: No OS

Можеби би ве интересирало

Recently viewed