Кујнски робот | Bosch | MUM9BX5S22


Цена:
ден 48,900

Description

  • Оцена на моќност - 1600 W
  • Бојата на уредот - Сребрена
  • Волумен - 5,5 л
  • Макс. маса на микс сад за брашно - 1,5 кг
  • Макс. износ за обработка на тестот - 3,5 кг
  • Димензии на уредот - 337 x 222 x 433 mm
  • Нето маса - 13,3 кг
  • Должина на приклучниот кабел - 120,0 см
  • Вградена галантерија - 1 x капак, 1 x пластична чинија, 1 x бокал за матење, стакло, 1 x матење, не'рѓосувачки челик, 1 x сад за мешање од не'рѓосувачки челик

Создаден за најголемите предизвици

Без разлика дали станува збор за роденден на дете, годишнина или пријател кој доаѓа на пица, елегантниот, издржлив сад за мешање од нерѓосувачки челик од 5,5 литри може да поднесе големи количини храна одеднаш, како на пример 3,5 килограми тесто за колачиња. Две рачки обезбедуваат дополнителна практичност.

Нема ништо попрактично и поудобно.

Мерењето на состојките директно во контејнер или додаток заштедува време и простор бидејќи не ви треба посебна вага за кујна. Мешавини за вкусни колачи, колачиња и сл. уште полесно ќе се подготвите.

Долгогодишно задоволство со висок квалитет и практичност.

Глетка која секогаш ќе ве воодушевува. Уште многу години да дојдат. OptiMUM процесор за храна, со софистицирано, издржливо куќиште направено целосно од метал. Куќиштето не само што е висококвалитетно и лесно се чисти, туку покажува и дека овој уред е дизајниран да ви дава задоволство долго време.

Совршено измешано благодарение на системот 3D PlanetaryMixing.

Благодарение на мешањето во три насоки во исто време, вашите состојки секогаш ќе бидат совршено измешани. Ништо нема да се залепи на ѕидовите на садот и сите состојки ќе завршат во смесата.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed