Кујнски робот | Bosch | MUM5XC66


Цена:
ден 33,500

Description

Оцена на моќност - 1000 W
Волумен - 3,9 l
Макс. износ за обработка на тестот - 2,7 кг
Димензии на уредот - 282 x 280 x 271 mm

Голем сад за оптимална подготовка на тестото.

Не можете да го препознаете идеалниот сад само по неговата големина. За најдобри резултати, внатрешната форма на контејнерот треба да одговара на додатоците. Висококвалитетниот сад од не'рѓосувачки челик од 3,9 l е погоден за мали количини, како и за полесна обработка до 2,7 кг смеса за колачи и 1,9 кг тесто од квасец.

Интегрирана вага.

Зошто да користите повеќе уреди кога еден е доволен? Благодарение на интегрираната вага, можете да ги измерите состојките од вашиот рецепт директно во контејнер или друг прибор. Ова е ефикасно и заштедува време бидејќи не мора да чистите друг сад.

Совршено измешано благодарение на системот 3D PlanetaryMixing.

Благодарение на мешањето во три насоки во исто време, вашите состојки секогаш ќе бидат совршено измешани. Ништо нема да се залепи на ѕидовите на садот и сите состојки ќе завршат во смесата.

Широк асортиман на опционални додатоци за сечиј вкус.

Секој има индивидуални преференции кога станува збор за готвење и печење. Ако веќе не е испорачан со уредот, достапен е широк спектар на висококвалитетни додатоци, на пр. производител на мраз, мелница за зрна, мултимиксер, додаток за колачи, мелница за месо, миксер и друго. Bosch го има вистинскиот додаток за секој вкус.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed