Крема за сонце за деца | Garnier | SPF 50 | 270ml


Цена:
ден 1,085

Description

Нашиот напреден лосион за сончање Ambre Solaire Kids Sensitive SPF50+ веднаш ги штити вашите деца и од краткорочно и од долгорочно оштетување предизвикано од сонцето. Нашата иновативна Netlock TechnologyTM и максимална заштита од 5 ѕвезди UVA е специјално развиена за детска чувствителна и нетолерантна кожа на сонце и е хипоалергична. Формулата од вид на кожа може да се користи на тело и лице. Нашата формула 100% одговара на европските препораки за заштита од штетните ефекти на UVA и UVB зраците.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed