Детокс зелен чај од праска и лимета | Jardin Bio | 90 gr


Цена:
ден 390

Description

Дозволете да бидете заведени од овој зелен чај за детоксикација со природна арома на органска праска и органски екстракт од лимета.

Зелениот чај, листовите од црна рибизла и хибискус помагаат да се елиминира вишокот вода и токсини, а неговиот мирис носи задоволство и уживање.

Зелен чај со природен органски вкус на праска и органски екстракт од лимета.

Зелениот чај од Кина, шипинка и хибискус се од извори на фер трговија.

Начин на употреба:

Ставете 1 кафена лажичка во 200 ml вода.

Оставете да отстои 2 до 3 минути во вода загреана на 90°C.

Пијте 4 шолји дневно за да го имате посакуваниот ефект.

Состав: Зелен чај 51%, шипка, хибискус 13%, природен вкус на праска 7%, лист од црна рибизла 6%, екстракт од лимета.

Производи од органско земјоделство.

64% од вкупните состојки се од земјоделско потекло.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed