Органски чај за добар сон од камилица, маточина и цвет од портокал | Jardin Bio | 50 gr


Цена:
ден 445

Description

Со вкусни традиционални рецепти и оригинални мешавини, овие деликатни комбинации ќе ги воодушеват познавачите.

Откријте го нашиот 100% органски растителен чај за спиење.

Комбинацијата на сладоста на листот од портокал, мирисот на камилица и свежината на маточината го прави совршен сојузник за мирни и спокојни ноќи. Идеален за опуштање пред да паднете во прегратките на Морфеј.

Маточината и камилицата од Франција се резултат на партнерството помеѓу Jardin BiO étic и производителите, што овозможува долгорочни договори и исплатливи цени.

100% органски билен чај.

Мaточина и камилица од Франција.

Картонска кутија што може да се рециклира и метален капак.

Начин на употреба:

Ставете 2 лажички во 200 ml вода.

Оставете да отстојат 10 минути во вода загреана на 95°C. Пијте 2 шолји дневно за да го имате посакуваниот ефект.

Состав:

Листови од портокал 30%, дива камилица 25%, шипинка, маточина 15%, лимонова трева.

Производи од органско земјоделство.

60% од вкупните состојки се од земјоделско потекло.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed