Органски чај за дигестија од анасон, рузмарин и пеперминт | Jardin Bio | 65 gr


Цена:
ден 445

Description

Со вкусни традиционални рецепти и оригинални мешавини, овие деликатни комбинации ќе ги воодушеват познавачите.

Откријте го нашиот 100% органски чај за дигестија.

Поврзаноста помеѓу анасон, рузмарин, маточина и нане го прави овој рецепт да биде идеален за добро варење на храната.

Неговата свежина и мирис ќе го направат да биде ваш најдобар партнер при конзумирање после оброк.

Маточината, нането, рузмаринот и анасонот од Франција се резултат на партнерството помеѓу Jardin BiO étic и производителите, овозможувајќи долгорочни договори и исплатливи цени.

Начин  на употреба:

Ставете 2 лажички во 200 ml вода.

Оставете да остојат 10 минути во вода зовриена до 95°C.

Пијте 2 шолји дневно за да го имате посакуваниот ефект.

Состав:

Шипинка, анасон 18%, рузмарин 16%, маточина 16%, пеперминт 12%, цимет.

Производи од органско земјоделство.

96% од вкупните состојки се од земјоделско потекло.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed