Црна маскара за очи | Butterfly Effect | 11ml


Цена:
ден 720

Description

Маскарата со ефект на пеперутка им дава на трепките сензуален изглед.

Иновативната пеперуткаста четка комбинира 3 ефекти во една маскара, волумен, виткање и дефиниција, за совршен изглед.

Текстурата на веганската маскара ја обвива секоја трепка со флексибилни и згуснувачки бамбусови влакна, со што се обезбедува спектакуларно задебелување на трепките.

Во меѓувреме, ергономската четка со гумени филаменти обезбедува максимално виткање и совршена дефиниција.

Сферичниот врв допира дури и до најделикатните трепки - за висока прецизност со еден потег.

Дерматолошки и офталмолошки тестиран.

Исто така погоден за носители на контактни леќи.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed