Хранлив серум од авокадо и алое вера за секој тип кожа | Avocado & Aloe | 30 ml


Цена:
ден 415

Description

Хранлив серум за лице формулиран со органско масло од авокадо и органски екстракт од алое.

Синергијата на неговите состојки го подобрува целокупниот сјај на тенот, ја навлажнува и ја храни кожата, овозможува да се задржи мек и пријатен допир и обезбедува долготрајно чувство на релаксација.

Веганска формула со 99% природни состојки.

Идеален за сите типови кожа.

Го освежува лицето.

Го враќа сјајот на кожата.

99% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL.

На чиста и сува кожа нанесете мала количина од серумот и масирајте со врвовите на прстите.

Нанесете пред кремот за лице.

Користете наутро и навечер.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed