Хипоалергенски серум за чувствителна кожа | Hydra Aloe Vera | 30 ml


Цена:
ден 675

Description

Смирувачки хидратантен серум кој делува како вистински засилувач на хидратацијата за да ја ослободи чувствителната и реактивна кожа од сите чувства на непријатност.

Висока концентрација на сок од алое вера, лесна текстура која освежува и продира длабоко за оптимална удобност.

Инстантно хидрирана и смирена, кожата ја враќа еластичноста и сјајот.

Алое вера е одбрано поради своите хидрирачки својства и неговата способност да ја заштити и смири кожата.

Неговата свежа пулпа, богата со шеќери, витамини и минерали, го прави чудо од растение за кожата.

Хидратација на горните слоеви на епидермисот

99% состојки од природно потекло.

25% состојки од органско потекло.

Нанесете го серумот наутро и/или навечер пред вашиот третман.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed