Хидратантно масло за лице | 100% Pure | 30 ml


Цена:
ден 1,450

Description

Нанесете неколку капки дневно, или по потреба на целото лице, или на кое место и да му е потребна зголемена влажност без мрсни траги.

За лице, користете по вашиот омилен SkinDivision booster и пред крема за хидратација.

Исто така може да се нанесе и на коса за да се зголеми заштитата од топлина, да се додаде сјај и да се намали кршењето на врвовите.

За младешка текстура и беспрекорен тен.

Скваланот е бестежинско, мега-хидратантно масло со високи перформанси, кое непосредно хидрира, истовремено задржувајќи ја есенцијалната влажност.

Има високи омекнувачки својства, е неверојатен хидратант и може да спречи тековна загуба на хидратација која ја нарушува дермалната еластичност.

Скваланот исто така намалува фини линии и брчки, го подобрува еластицитетот, смирува иритации и ја остава кожата неверојатно мека.

Може да се нанесува и на коса за да ја зголеми заштитата од топлина, да додаде сјај и да ја намали појавата на искршени врвови.

Иако многу популарни производи со сквалан се направени од масло од црн дроб од ајкула, нашиот е одржливо добиен од маслинки, па е 100% вегански и cruelty free.

Се апсорбира брзо без да остави масно чувство потоа.

Одличен за сите типови на кожа.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed