Хидратантна течна пудра | Amber Beige N26 | 30 ml


Цена:
ден 2,400

Description

Хидрантната течна пудра Hydra Jeunesse од COULEUR CARAMEL обезбедува средна покриеност додека на тенот му дава рамномерен и мазен изглед. Хијалуронската киселина, органските масла од арган и Саша Инчи ги балансираат знаците на стареење на кожата, го навлажнуваат и го обиколуваат тенот. Кремастата текстура е пријатна за нанесување, погодна за сите типови кожа и обезбедува свиленкаста завршница.

Погоден за сите типови кожа.

Го изедначува и измазнува тенот.

Средна покриеност.

Веганско потекло.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed