Хидратантен серум за секој тип кожа | Lab Biome | 30 ml


Цена:
ден 655

Description

Разбудете го природниот сјај на кожата.

Две скапоцени состојки комбинирани во серумот за да ја надополнат кожата со енергија и да одржат совршен тен.

Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата.

Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.

Ниско и високо-молекуларна хиалуронска киселина, моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.

Диви кафени алги од Сакалин  помага да се спречат промени поврзани со стареење, стимулираат природно создавање на колаген и ги враќаат тонот и еластицитетот.

Наутро и навечер нанесете мала количина на чисто и суво лице.

Проследете со Biome крема.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed