Хидратантен серум за лице од кокос | Nutri Coco | 30 ml


Цена:
ден 770

Description

Овој серум со патентираниот Synergie Coco комплекс комбинира хранливост на масло и свежина на вода во лесна и свиленкаста текстура.

Патентира инстантно за зголемена активност, ја хидрира кожата и ја збогатува со нутриенти.

Тенот е сјаен во текот на целиот ден.

Фор со органска кокосова вода и органско и Fair Trade кокосово масло, комбинирано со хидратантни органски кокосови липозоми.

Дерматолошки тестирано.

Некомедогено.

21% состојки од органско земјоделство.

99% состојки од природно потекло.

1% состојки наменети за зачувување на производот.

0% силикони, минерални масла, вештачки мириси.

100% природно добиен мирис, свеж кокос и нежна цветна нота.

SO’BiO étic® одбра ладно цедено кокосово масло од Филипини.

Кокосовото масло нуди бројни својства за косата и кожата: ја храни кожата и ја обвива и зајакнува косата.

Нанесее го серумот наутро и/или навечер пред вашиот третман, на совршено чисто лице и врат.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed