Тостер со скара | Bosch | TCG4215


Цена:
ден 9,500

Description

 • Тип на апарат - Контактна скара
 • Материјал за тело - обоен челик
 • Оценка за поврзување - 2.000 W
 • Димензии - 115 x 400 x 330 mm
 • Должина на електричен кабел за напојување - 90,0 см
 • Вид на контролни поставки и уреди за сигнализација - Посебни индикаторски светла
 • Тип на греење - Отворете калем за греење
 • Материјална полица/плочки за скара - Леење на алуминиум
 • Површинска обвивка - Да
 • Куќиште за кабел - Без куќиште за кабел
 • Нето маса - 4,3 кг

2.000 вати. За перформанси на највисоко ниво.
Одлично е кога добивате врвни перформанси секогаш кога ви е потребно. Екстра високата моќност од 2.000 вати овозможува екстремно брзо загревање и постојано високо ниво на излезна топлина. За уште побрзо готвење и врвни резултати.

3-во-1 контактна решетка. Вкусна кујна додека да трепнеш.
Здрава кујна, брза кујна, вкусна кујна – трите позиции за печење на контактната скара отвораат практично неограничени можности за испробување креативни идеи. Затворена како контактна скара, отворена како скара на маса, со горната и долната топлина за печење, гратинирање или загревање - за пржење, печење, гратинирање или загревање. Сочни шницли, вкусни хамбургери, крцкави, златно кафеави сатеј раженчиња, тост, панини, сендвичи или фокачи - уживајте во се што ви е потребно. Вкусни, со малку маснотии и здрави.

Индивидуални поставки за топлина на горниот и долниот дел за совршени резултати.
Гответе како професионалец: Посебните контролери за температура за горната и долната плоча за скара даваат одлични резултати секој пат – без разлика дали правите месо, риба, компири, леб или зеленчук, секоја храна се готви на идеална температура од двете страни . Стековите, на пример, може да се печат на скара до совршенство: запржени однадвор и сè уште розени одвнатре. Брзо, едноставно, лесно – и без досадни прскања со маснотии.

Коси плочи.
Карактеристиките на контактната скара го прават подготвувањето на сите видови храна многу полесно и поудобно. На пример, косите плочи за скара имаат одвод на маснотии за готвење со малку маснотии.

Поголема разновидност благодарение на вклучената тепсија.
Вклучена разноврсност: благодарение на тепсијата направена од алуминиум, на само фрлање камен се наоѓаат усни о гратин јадења или сочни колачи.

Отстранливи плочи за скара. Најдобар избор и после јадење.
Откако ќе уживате во оброкот, контактната скара е исто толку едноставна и без напор за користење како кога подготвувате вкусна храна на скара. Висококвалитетните алуминиумски плочи за скара од леани матрици може да се отстранат и затоа се чистат без напор. Чистењето на чиниите е само парче торта, бидејќи тие имаат нелеплива обвивка и се отпорни на машина за миење садови.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed