Серум - Retinox | Dr. Viton


Цена:
ден 982

Description

RETINOX серумот содржи ретинол во висока концентрација од 2.5%. Ретинолот има статус на најефикасна состојка во борба против брчките и неправилностите на кожата. Неговата ефикасност е докажана преку бројни научни истражувања и се смета за златен стандард за нега на кожата кај дерматолозите.

Кои се бенефитите за кожата од  RETINOX серумот?

  • Главниот бенефит од серумот е подмладена кожа. Ретинолот стимулира создавање на колаген и еластин со што кожата се затегнува. После 12 недели употреба брчките се намалуваат за 34,2% .
  • Ја намалува хиперпигментацијата на кожата , го изедначува тенот, ги избелува флеките.
  • Jа нормализира работата на лојните жлезди и ја намалува појавата на акните.
  • Ја ексфолира кожата на клеточно ниво, па кожата на површина комплетно се менува со нова, млада и свежа кожа

Формулата е збогатена со супер ефикасни состојки кои во симбиоза со ретинолот прават вистински чуда за кожата:

  • Хијалуронска киселина
  • Екстракт од органска Готу кола
  • Екстракт од органски Зелен Чај
  • Масло од Јојоба

Можеби би ве интересирало

Recently viewed